Warunki stosowania stawki 0% VAT dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w oparciu o dokumentację gromadzoną przez Spółkę - Interpretacja indywidualna z dnia 11 czerwca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.260.2025.1.MW
Dla zastosowania stawki 0% VAT w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów wystarczy, by podatnik dysponował niektórymi dowodami z art. 42 ust. 3 ustawy VAT, uzupełnionymi dokumentami wskazanymi w ust. 11 oraz innymi dowodami, które łącznie potwierdzają dostarczenie towarów do nabywcy w innym państwie UE.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 kwietnia 2025 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na podstawie posiadanych dokumentów w Wariantach od I do V. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
