Oddalenie skargi kasacyjnej Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie umorzenia postępowania z mocy prawa na podstawie art. 2 ust. 2 nowelizacji k.p.a. - Wyrok NSA z dnia 24 kwietnia 2025 r., sygn. I OSK 332/23
Naczelny Sąd Administracyjny uznaje, że sądy administracyjne mogą odmówić stosowania przepisu niezgodnego z Konstytucją w sprawie indywidualnej, wymagając jednak wnikliwej analizy i uzasadnienia tej niezgodności.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Iwona Bogucka (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Krzysztof Sobieralski Sędzia del. WSA Arkadiusz Blewązka po rozpoznaniu w dniu 24 kwietnia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Ministra Rozwoju i Technologii od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 listopada 2022 r., sygn. akt IV SA/Wa 1856/22 w sprawie ze skargi K.R. na decyzję Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 30 czerwca 2022 r., nr DO3.7611.16.2022.OC w przedmiocie uchylenia decyzji i umorzenia postępowania oddala skargę kasacyjną.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
