27.02.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.777.2024.2.AK

Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 grudnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 lutego 2025 r. (data wpływu).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Prowadzi On działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od 1 kwietnia 2021 roku.

W ramach prowadzonej działalności tworzy „oprogramowanie … (w oparciu o …)”. Oprogramowanie to ma na celu opracowanie rozwiązania, które umożliwi tworzenie symulacji, które mają posłużyć do wspomagania projektowania dużych urządzeń przemysłowych w taki sposób, by działały wydajnie oraz oszczędzały energię, a tym samym były bardziej ekologiczne. Prace twórcze polegają na stworzeniu algorytmów matematyczno-fizycznych, które umożliwią przeprowadzenie symulacji. Na opracowanie algorytmów ma wpływ wiele aspektów takich jak: wiedza matematyczno-fizyczna, doświadczenie w dziedzinie, dostęp do baz danych właściwości termodynamicznych surowców oraz stałych, które wielokrotnie pochodzą z wiedzy pozyskanej w sposób empiryczny. Wypadkowa tych czynników pozwoli na wyprowadzenie autorskich algorytmów, które będą wyspecjalizowane w rozwiązywaniu dedykowanych problemów. Drugim ważnym elementem jest opracowanie oprogramowania, które pozwoli na zamodelowanie opracowanych algorytmów oraz przygotowanie dedykowanego interfejsu, który pozwoli inżynierom firmy A na korzystanie z oprogramowania. Ponadto architektura oprogramowania musi zapewnić wydajność i jakość obliczeń.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne