30.01.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.642.2024.5.MSO

Interpretacja indywidualna w zakresie braku obowiązku wykazania podatku VAT należnego z tytułu świadczenia usług oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od towarów i usług nabywanych w związku z wykonaniem robót na rzecz (…), tj. zakupionych materiałów, usług podwykonawców i innych wydatków.

Interpretacja indywidualna

- stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 października 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 października 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie m.in. podatku od towarów i usług, który dotyczy braku obowiązku wykazania podatku VAT należnego z tytułu świadczenia usług oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od towarów i usług nabywanych w związku z wykonaniem robót na rzecz (…), tj. zakupionych materiałów, usług podwykonawców i innych wydatków.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 stycznia 2025 r. (wpływ 20 stycznia 2025 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Przedmiotowe zapytanie interpretacyjne jest wnioskiem indywidualnym składanym przez polską osobę prawną podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terenie RP, będącą zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT, tj. (…) Sp. z o.o. („Spółka”). Głównym rodzajem działalności wykonywanej przez Spółkę jest budownictwo (…). Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terenie całego kraju.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka nawiązuje relacje z różnorodnymi interesariuszami i zarządza nimi w sposób świadomy. Taka strategia zarządzania określana jest mianem społecznej odpowiedzialności biznesu (z j. ang. CSR – Corporate Social Responsibility). Zgodnie z tą strategią przedsiębiorstwo w swoich działaniach dobrowolnie uwzględnia: interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy też relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami. Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o tych działaniach, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie takich korzyści jak: wzrost zainteresowania inwestorów, zwiększenie lojalności klientów i interesariuszy, tworzenie pozytywnych relacji ze społecznością i władzami lokalnymi, wzrost konkurencyjności, podnoszenie poziomu kultury organizacyjnej firmy, kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy wśród pracowników, pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników oraz zwiększenie wiarygodności spółki. Odpowiedzialny biznes jest strategicznym i długofalowym podejściem, opartym na zasadach dialogu społecznego. W ramach tej strategii przedsiębiorstwa poszukują rozwiązań korzystnych zarówno dla siebie, jak i całego ich otoczenia – pracowników, wszystkich interesariuszy i społeczności, w której działa firma. Zaufanie konsumentów i obywateli ma w przyszłości przełożyć się na osiągnięcie korzyści ekonomicznych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne