Interpretacja indywidualna z dnia 4 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.183.2024.2.JCH
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 października 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 13 października 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełniła go Pani - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 20 października 2024 r. (data wpływu 20 października 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Posiada Pani nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski w myśl art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wniosek dotyczy 2022 (od początku prowadzenia działalności gospodarczej) i kolejnych lat prowadzenia działalności gospodarczej. Prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą w branżę IT. Pani NIP (…), REGON (…). Klasyfikuje Pani swoją działalność gospodarczą w zakresie tworzenia i rozwijania oprogramowania w ramach klasy 62.01.Z (Działalność związana z oprogramowaniem). Jest Pani (…) (programuje Pani w zakresie (…)). Obecnie Pani usługi polegają na tworzeniu front-end części aplikacji oraz stron internetowych. Zajmuje się Pani szeregiem prac związanych z szeroko pojętą relacją użytkownika z gotowym produktem. Główną Pani pracą jest przede wszystkim stworzenie atrakcyjnego wizualnie interfejsu graficznego, który nie tylko spełni oczekiwania samego inwestora, lecz także użytkownika. Jest Pani odpowiedzialna za implementację i animowanie elementów wizualnych (tabeli, grafików, form...), które są widoczne dla użytkowników i z którymi wchodzą oni w interakcję w aplikacji lub stronie internetowej. Też projektuje Pani i implementuje nawigację po stronach czy aplikacji, logowanie użytkowników z różnymi prawami, wizualną walidację danych. Zajmuje się Pani dostosowywaniem stron do poszczególnych urządzeń mobilnych. Zakres możliwości obejmuje również testowanie opracowanego lub istniejącego kodu, jego refaktoryzację, ulepszanie i optymalizację, strojenie charakterystyki aplikacji, modyfikacja oraz ulepszanie aplikacji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty