Interpretacja indywidualna z dnia 13 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDST2-2.4011.396.2024.2.KK
Uznanie wydatków poniesionych na dojazd do siedziby Zleceniodawcy, za koszty, o których mowa w lit. „a” wzoru określonego w art. 30ca ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. koszty faktycznie poniesione na prowadzoną bezpośrednio przez podatnika działalność badawczo-rozwojową związaną z kwalifikowanym prawem własności.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 września 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie uznania wydatków poniesionych na dojazd do siedziby Zleceniodawcy, za koszty, o których mowa w lit. „a” wzoru określonego w art. 30ca ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. koszty faktycznie poniesione na prowadzoną bezpośrednio przez podatnika działalność badawczo-rozwojową związaną z kwalifikowanym prawem własności;
Uzupełnił go Pan w dniu 19 października 2024 r. (data wpływu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Jest to nowy wniosek, który stanowi dodatek do wniosku Wnioskodawcy o wydanie interpretacji indywidualnej – podatek dochodowy od osób fizycznych. Numer UNP: (...). Znak pisma: (...). Opis stanu faktycznego (dodatkowe uzupełnienie poprzedniego wniosku o koszty transportu poniesione przez Wnioskodawcę, wszystko z poprzedniego wniosku jest aktualne i nie zmienia swojej treści).
Wnioskodawca ponosi szereg kosztów bezpośrednio związanych z tworzeniem i rozwojem Oprogramowania, takich jak: koszty dojazdu do siedziby Zleceniodawcy na umówione spotkania dotyczące zlecenia, między innymi transportem publicznym, tj. miejski transport publiczny (miesięczny bilet na miejski transport publiczny), lub międzymiastowym transportem np. pociągiem/autobusem w między innymi (...). Dodatkowymi środkami transportu, których koszt ponosi Wnioskodawca to transport taksówką lub transport własnym środkiem transportu (wtedy poniesionym kosztem jest koszt paliwa). Dojazd do Zleceniodawcy jest elementem krytycznym współpracy ze Zleceniodawcą z uwagi na potrzebę usprawniania komunikacji dotyczącej zlecenia, ustalenia celów i wymagań postawionych przez Zleceniodawcę, odbioru końcowego produktu (np. aplikacji) przez Zleceniodawcę, konfiguracji i rozwiązywania problemów ze sprzętem komputerowym wynajmowanym przez Wnioskodawcę od Zleceniodawcy, ustalaniem zmian w zleceniu dokonywanych przez Zleceniodawcę, prezentacji rezultatów pracy Wnioskodawcy, bezpośredniej współpracy Wnioskodawcy z innymi członkami projektu zatrudnionymi przez Zleceniodawcę do wykonania danego zlecenia (co jest często wymagane od Zleceniodawcy jako warunek zatrudnienia przy danym zleceniu).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty