Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.402.2024.3.JO
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz miejsce opodatkowania usług logistycznych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 sierpnia2024 r. wpłynął za pośrednictwem ePUAP Państwa wniosek z 5 sierpnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz miejsca opodatkowania usług logistycznych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 1 października 2024 r. (wpływ ePUAP 1 października 2024 r.) oraz pismem z 15 października 2024 r. (wpływ ePUAP 15 października 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu fatycznego:
A. s.r.o (dalej również: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest czeskim podmiotem, który od 2010 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą różnego rodzaju produktów (...). Podatnik posiada swoją siedzibę w (…), miejscowości niedaleko (…). Spółka posiada własny zakład produkcyjny oraz zaplecze magazynowe.
W związku z tym, że Spółka dokonuje nabycia i sprzedaży towarów na terytorium Polski zarejestrowana jest jako czynny podatnik VAT, wpisana jest na tzw. białą listę, składa cyklicznie pliki rozliczeniowe JPK_V7.
W 2020 roku Wnioskodawca stał się 100% udziałowcem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością: B. Sp. z o.o. (dalej: „B PL”), która zajmuje się produkcją kontraktową produktów (...) wyłącznie na rzecz i zlecenie Wnioskodawcy. Polska spółka powiązana nabyła, a następnie zmodyfikowała zakład produkcyjny w miejscowości (…) w województwie (…).
Współpraca polega na tym, że polska spółka powiązana wykonuje tzw. produkcję kontraktową (jednak na materiałach, które nabywa we własnym zakresie – więc nie jest to usługa produkcyjna) produktów (...) na rzecz Spółki. Następnie polska spółka dokonuje sprzedaży tych produktów (które znajdują się na terytorium Polski) na rzecz Wnioskodawcy, a Wnioskodawca z terytorium Polski sprzedaje te towary na rzecz odbiorców z Polski lub innych krajów UE.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty