Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.410.2024.2.ED
1. Czy po wyborze przez Spółkę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek wynagrodzenie wypłacane Spółce jawnej za świadczone przez tę Spółkę jawną usługi sprzątania będzie stanowić tzw. ukryte zyski, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT, podlegające opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy po wyborze przez Spółkę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek czynsz wypłacany Spółce jawnej z tytułu użytkowania Budynku będzie stanowić tzw. ukryty zysk, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT, podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 sierpnia 2024 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy po wyborze przez Spółkę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek:
-wynagrodzenie wypłacane Spółce jawnej za świadczone przez tę Spółkę jawną usługi sprzątania będzie stanowić tzw. ukryte zyski, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT, podlegające opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek;
-czynsz wypłacany Spółce jawnej z tytułu użytkowania Budynku będzie stanowić tzw. ukryty zysk, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT, podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek?
Z uwagi na braki formalne wniosku, wezwaliśmy Państwa, pismem z 24 września 2024 r. o ich uzupełnienie. Wezwanie zostało odebrane 8 października 2024 r., a uzupełnienie ww. wniosku wpłynęło 9 października 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
(…) spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą (…) (dalej jako: "Wnioskodawca", lub „X” lub "Spółka") jest polskim rezydentem podatkowym i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej jako: „CIT”) w Polsce od całości osiąganych dochodów niezależnie od miejsca ich uzyskania. Wnioskodawca jest również zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty