Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.365.2024.2.KK
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży towarów na rzecz Klienta z UK za eksport towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy; wskazania momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu eksportu towarów; obowiązku wykazania eksportu towarów w ewidencji sprzedaży, o której mowa w art. 109 ustawy oraz wskazania kursu walut, według którego należy wykazać eksport towarów w deklaracji VAT i plikach JPK_V7M.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 czerwca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek 21 czerwca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie:
-uznania sprzedaży towarów na rzecz Klienta z UK za eksport towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy (pytanie oznaczone we wniosku nr 1),
-wskazania momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu eksportu towarów (pytanie oznaczone we wniosku nr 2),
-obowiązku wykazania eksportu towarów w ewidencji sprzedaży, o której mowa w art. 109 ustawy (pytanie oznaczone we wniosku nr 3),
-wskazania kursu walut, według którego należy wykazać eksport towarów w deklaracji VAT i plikach JPK_V7M (pytanie oznaczone we wniosku nr 4).
Uzupełnili go Państwo pismem z 25 czerwca 2024 r. (wpływ 25 czerwca 2024 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 sierpnia 2024 r. (wpływ 12 sierpnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
„A” Sp. z o.o. (dalej: „Spółka”, „A”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) w Polsce pod numerem (…) oraz jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług w Wielkiej Brytanii (dalej: „UK”), pod numerem (…). Spółka nie posiada oddziału na terenie Wielkiej Brytanii, nie ma upoważnionego przedstawicielstwa, nie posiada rachunku bankowego w banku brytyjskim. Spółka wypełnia obowiązki w zakresie podatku od towarów i usług na terenie UK składając deklaracje kwartalne za pośrednictwem biura księgowego w Polsce, na podstawie zawartej umowy o współpracę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty