Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.336.2024.2.RM
Rozliczenie podatku VAT z tytułu importu towarów.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 czerwca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 czerwca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy rozliczenia podatku VAT z tytułu importu towarów. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 14 sierpnia 2024 r. (wpływ 19 sierpnia 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi (...) pod adresem: (...), którą prowadzi na podstawie zezwolenia na prowadzenie (...) zgodnie z przepisami ustawy z (...).
Wnioskodawca posiada zezwolenie na (...), które obejmuje zakup produktów (...) w krajach trzecich (poza UE) oraz jest w trakcie uzyskiwania zezwolenia na prowadzenie składu celnego (uzyskał już zabezpieczenie generalne i występuje z wnioskiem o zezwolenie na prowadzenie składu).
Niniejszy wniosek został złożony przy założeniu, że Wnioskodawca uzyska zezwolenie na prowadzenie składu celnego.
Wnioskodawca rozważa rozszerzenie swojej działalności poprzez uczestnictwo w obrocie produktami (...) bądź produktami (...) (tj. produktami (...)), w trzech scenariuszach:
1)produkty (...) będą zakupione przez Wnioskodawcę od podmiotu uprawnionego z kraju trzeciego, a następnie będą przechowywane czasowo w składzie celnym, po czym sprzedawane do innych państw członkowskich Unii Europejskiej;
2)produkty (...) będą zakupione przez Wnioskodawcę od podmiotu uprawnionego z kraju trzeciego, a następnie będą niezwłocznie sprzedawane i transportowane do innego państwa członkowskiego UE (będą sprowadzane z kraju trzeciego na podstawie zapotrzebowania dla określonego (...));
3)produkty (...) będą zakupione przez podmiot posiadający swoją siedzibę w państwie członkowskim UE w kraju trzecim, a Wnioskodawca będzie sprowadzał je z kraju trzeciego do swojego składu celnego, a następnie będzie transportował go do państwa członkowskiego UE właściciela produktu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty