Interpretacja indywidualna z dnia 16 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.488.2024.2.PS
Ulga badawczo-rozwojowa - zrobotyzowane systemy produkcji.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Wyjaśniam przy tym, że niniejsza interpretacja nie rozstrzyga o możliwości zaliczenia do kosztów kwalifikowanych kosztów wynagrodzeń pracowników za czas choroby i urlopu lub innych usprawiedliwionych nieobecności pracowników. W tym zakresie Pana wniosek jest przedmiotem odrębnego rozstrzygnięcia.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 czerwca 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 15 czerwca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 sierpnia 2024 r. (wpływ). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Jest Pan osobą fizyczną, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1 a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Prowadzi Pan działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiada Pan miejsce zamieszkania w Polsce i podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych od całości swoich dochodów.
Przedmiotem prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej jest projektowanie i wykonywanie zrobotyzowanych systemów produkcji, tj. projektowanie maszyn i urządzeń, elektryfikacja i cyfryzacja, montaż instalacji przemysłowych, modernizacja i automatyzacja linii produkcyjnych, tworzenie specjalistycznego oprogramowania i technologii kontrolnych.
Zakres działalności w szczególności obejmuje projektowanie (...), tworzenie projektów instalacji elektrycznej, pneumatycznej, programowanie sterowników PLC, tworzenie wizualizacji przemysłowych (...), programowanie robotów, prefabrykację szaf sterowniczych oraz montaż elektro-mechaniczny maszyn prototypowych oraz stacji zrobotyzowanych. Projekty realizowane są od fazy koncepcyjnej, aż do momentu przekazania gotowej maszyny klientowi. Systemy produkcyjne składają się z poszczególnych stacji, nad których zaprojektowaniem, zaprogramowaniem, weryfikacją, optymalizacją i uruchomieniem pracują Pana pracownicy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty