Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (606716)
      • Kadry i płace (26075)
      • Obrót gospodarczy (88754)
      • Rachunkowość firm (3835)
      • Ubezpieczenia (35850)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    14.05.2024 Obrót gospodarczy

    Wyrok NSA z dnia 14 maja 2024 r., sygn. II GSK 314/21

    Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marcin Kamiński Sędzia NSA Zbigniew Czarnik Sędzia del. WSA Marek Krawczak (spr.) Protokolant asystent sędziego Zofia Frąckowiak po rozpoznaniu w dniu 14 maja 2024 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. S.A. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 sierpnia 2020 r. sygn. akt VI SA/Wa 1354/20 w sprawie ze skargi A. S.A. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] marca 2020 r. nr [...] w przedmiocie zmiany decyzji o przydziale numeru abonenckiego usług specjalnych 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie do ponownego rozpoznania; 2. odstępuje w całości od zasądzenia od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na rzecz A. S.A. w W. zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

    Uzasadnienie

    Wyrokiem z dnia 27 sierpnia 2020 r., sygn. akt VI SA/Wa 1354/20, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę A. S.A. z siedzibą w W. (dalej: "Strona", "Spółka", "Skarżąca") na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (dalej: "Prezes UKE") z dnia 12 marca 2020 r., nr DT.ZGN.610.235.2019.18 w przedmiocie zmiany decyzji przydzielającej numer abonenckich usług specjalnych.

    Wyrok zapadł w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

    Prezes UKE decyzją z dnia 12 marca 2020 r. po rozpatrzeniu wniosku Skarżącej o ponowne rozpatrzenie sprawy, utrzymał w mocy własną decyzję z dnia 23 grudnia 2019 r., Nr DT.ZGN.610.235.2019.9 (dalej: "decyzja zmieniająca") zmieniającą decyzję Prezesa UKE Nr DT-WGN-610-120/12 (2) z dnia 4 kwietnia 2012 r. (dalej: "decyzja abonencka"), przydzielającą Spółce numer abonenckich usług specjalnych AUS=[...] do świadczenia usług informacji drogowej w 49 strefach numeracyjnych.

    W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji Prezes UKE wyjaśnił, że Spółka decyzją abonencką uzyskała przydział numeru abonenckich usług specjalnych AUS=[...] do świadczenia usługi informacji drogowej, z prawem do wykorzystywania w 49 strefach numeracyjnych przysługującym Spółce bezterminowo od dnia doręczenia decyzji, tj. od dnia 4 kwietnia 2012 r.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • AI Act – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1689 z 13 czerwca 2024 r. w sprawie ustanowienia zharmonizowanych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji (akt w sprawie sztucznej inteligencji)
    • Obowiązki i uprawnienia przedsiębiorców związane ze zwalczaniem nadużyć w komunikacji elektronicznej
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.