Interpretacja indywidualna z dnia 19 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.170.2024.2.SJ
W analizowanej sprawie, zgodnie z art. 28m ust. 3 pkt 7 ustawy o CIT przekazywane przez Spółkę darowizny na rzecz powiązanej fundacji stanowią ukryte zyski i są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek.
Interpretacja indywidualna - stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 kwietnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 kwietnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku koszty darowizn na rzecz Fundacji są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek jako ukryte zyski lub wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą. Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie z 10 maja 2024 r. - pismem z dnia 29 maja 2024 r. (wpływ 29 maja 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której przedmiot przeważającej działalności obejmuje: wykonywanie instalacji elektrycznych (PKD 43.21.Z).
Spółka podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o CIT). Spółka wybrała formę rozliczania podatku dochodowego od osób prawnych za pomocą ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT (dalej: „Ryczałt”).
Przedmiot działalności Spółki obejmuje sprzedaż, montaż, serwisowanie paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła oraz termomodernizację budynków. Natomiast Spółka w ramach przyjętej strategii zarządzania realizując również cele społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility; dalej: „CSR”) podejmuje działania mające na celu promowanie korzyści wynikających z wykorzystania energii odnawialnej oraz zachęca społeczność do uczestniczenia w procesie transformacji energetycznej, w tym poprzez działania edukacyjne w zakresie możliwości finansowania instalacji OZE dostępnych w ramach programów państwowych i unijnych takich jak np. program „Mój Prąd”, czy też program „Czyste Powietrze”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty