Interpretacja indywidualna z dnia 17 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.203.2024.2.DD
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym Wydatków marketingowych, o których mowa we wniosku, na podstawie art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 kwietnia 2024 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z tego samego dnia, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym Wydatków marketingowych, o których mowa we wniosku, na podstawie art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT.
Z uwagi na braki formalne wniosku, wezwaliśmy Państwa, pismem z 22 maja 2024 r., o ich uzupełnienie. Wezwanie zostało odebrane 4 czerwca 2024 r., uzupełnienie do ww. wniosku wpłynęło 6 czerwca 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu niezależnie od miejsca osiągania dochodów i osiąga dochody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej (…) sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) zajmuje się szyciem z naturalnych materiałów (…) oraz z tworzyw sztucznych, tj. (…). Spółka wytwarza w swojej szwalni, pracowni i wzorcowni w (…), sukienki, spódnice, bluzki, frotki lub inne części garderoby.
Proces produkcji produktów oferowanych przez Spółkę rozpoczyna się od projektu modelu odzieży przygotowanego przez projektantkę, która następnie przy współpracy z konstruktorką przygotowują prototyp modelu, który poddawany jest poprawką, celem uzyskania modelu zgodnego z projektem. Po zaakceptowaniu wzoru, u Wnioskodawcy zostają wybrane oraz zakupione materiały (tj. tkanina oraz dodatki krawieckie) niezbędne do produkcji. Szycie odzieży dokonywane jest przez swoją szwalnię lub szwalnie zewnętrzne. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wytwarza finalnie produkt gotowy w postaci sukienek, spódnic, bluzek lub innych części garderoby.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty