01.03.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 1 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.647.2023.1.AK

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki zgodnie z którym: 1) wynagrodzenie za udzielenie poręczenia przez Spółkę na spłatę zobowiązań (kredytu bankowego) innego podmiotu gospodarczego, nie stanowi dochodu z ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT? 2) w przypadku ewentualnej konieczności spłaty przez Spółkę zobowiązań (kredytu bankowego) innego podmiotu gospodarczego, kwota kredytu spłaconego przez Spółkę w ramach poręczenia nie stanowi dochodu z ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT? 3) samo poręczenie nie stanowi dochodu z ukrytych zysków (podatek liczony od sumy poręczenia), o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 grudnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:

- wynagrodzenie za udzielenie poręczenia przez Spółkę na spłatę zobowiązań (kredytu bankowego) innego podmiotu gospodarczego, nie stanowi dochodu z ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT;

- w przypadku ewentualnej konieczności spłaty przez Spółkę zobowiązań (kredytu bankowego) innego podmiotu gospodarczego, kwota kredytu spłaconego przez Spółkę w ramach poręczenia nie stanowi dochodu z ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT;

- samo poręczenie nie stanowi dochodu z ukrytych zysków (podatek liczony od sumy poręczenia), o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca.

Opis zdarzenia przyszłego

(…) spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Wnioskodawca”, „Spółka”) jest spółką w której wspólnikami są trzy osoby fizyczne.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne