Interpretacja indywidualna z dnia 1 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.739.2023.1.MBN
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w ramach realizacji zadania.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 grudnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 grudnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w ramach realizacji zadania pn.: „(...)”.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Powiat (…) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Powiat jest w trakcie przygotowywania wniosku do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie projektu „(...)”, Działanie (...).
Projekt realizowany będzie dla obszaru województwa (...). Partnerami projektu są powiaty i miasta z terenu województwa (...).
Głównym źródłem informacji o terenie są zasoby Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, które dzięki realizacji projektu „(...)” zostały w części doprowadzone do postaci cyfrowej. Część materiałów zasobu wciąż pozostaje w formie analogowej.
Projekt „(...)” jest kontynuacją ww. projektu, ponieważ posiadane i udostępniane w części powiatów zasoby nadal nie są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi udostępniania danych przestrzennych.
Forma zasobów geodezyjnych na terenie województwa (...) nadal pozostaje niejednolita. Ewidencja gruntów założona jest dla całej powierzchni województwa, natomiast ewidencja budynków jest zaawansowana w różnym stopniu, w poszczególnych powiatach. Część graficzna bazy wciąż występuje w części powiatów, w formie analogowej. Celem projektu jest zapewnienie elektronicznego dostępu do pełnych danych i dokumentów gromadzonych w powiatowych rejestrach publicznych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w szczególności ewidencji gruntów i budynków, bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500-1:5000 (BDOT500), geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) oraz kontynuacja procesu udostępniania e-usług wytworzonych w oparciu o zintegrowane dane państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego i dane przestrzenne w standardzie dyrektywy INSPIRE.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty