05.12.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 5 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.405.2023.1.AD

Wnioskodawczyni spełniła wszystkie warunki określone dla zastosowania zwolnienia określonego w art. 9 pkt 3 lit. b) ustawy.

Interpretacja indywidualna  – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 października 2023 r. wpłynął Pani wniosek z 4 października 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia nieruchomości.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

(…) 2022 r. sprzedała Pani zabudowaną nieruchomość (stanowiącą Pani wyłączną własność), zgodnie z umową sprzedaży, zawartą w akcie notarialnym, dla (…) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) , za kwotę (…) zł.

Nieruchomość ta, oznaczona numerem działki (…) o obszarze (…) ha (nabyta w drodze spadku zgodnie z Postanowieniem Sądu Rejonowego).

W umowie sprzedaży (akcie notarialnym) wskazano, że nieruchomość znajduje się na terenie obszaru, dla którego obowiązują (...) oraz realizacji inwestycji (...) określone w art. (...).

Ponadto, w § 2 pkt 3 powyższego aktu notarialnego wskazano, że nabycia nieruchomości reprezentowana spółka dokonuje na cele realizacji (...), tj. na (...) określony w przepisach ustawy o gospodarce nieruchomościami.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne