14.11.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.436.2023.4.JŚ

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług przeniesienia przez Wnioskodawczynię praw autorskich.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usługjest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 września 2023 r. wpłynął Pani wniosek z 5 września 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług przeniesienia przez Wnioskodawczynię praw autorskich. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 6 listopada 2023 r. (wpływ 6 listopada 2023 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawczyni jest polskim rezydentem podatkowym i nie prowadzi działalności gospodarczej. Wnioskodawczyni prowadziła taką działalność w zakresie specjalistycznego projektowania (PKD 74.10.Z.), jednak została ona wykreślona z CEIDG z dniem 1 kwietnia 2023 r. Przyczyną zaniechania działalności gospodarczej była nieregularność zleceń, a co za tym idzie niedostateczne przychody. Działalność Wnioskodawczyni nie była na tyle ciągła i zorganizowana aby zapewnić pełne pokrycie podstawowych wydatków jak chociażby składki ZUS, czy księgowość.

Obecnie Wnioskodawczyni nie jest nigdzie zatrudniona i nie wykonuje regularnej pracy zawodowej. Wnioskodawczyni skupiła się na dbaniu o wspólne gospodarstwo domowe z mężem, który uzyskuje dochody z pracy etatowej. Wnioskodawczyni obecnie planuje uczynić pożytek ze swojej wiedzy i doświadczenia w zakresie projektowania wnętrz, uzyskując dodatkowy dochód (poza wynagrodzeniem męża) dla wspólnego gospodarstwa domowego. W tym celu Wnioskodawczyni zamierza rozpocząć wykonywanie projektów wnętrz na rzecz klientów, których Wnioskodawczyni zamierza pozyskać drogą rekomendacji i poszerzania sieci kontaktów. Wnioskodawczyni nie będzie reklamowała swoich usług w prasie, radiu czy telewizji. Wnioskodawczyni zamierza jednak utrzymywać stworzone wcześniej profile w mediach społecznościowych (...) wskazujące na wykonywanie projektów wnętrz przez Wnioskodawczynię.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne