Interpretacja indywidualna z dnia 10 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.744.2023.3.MR
Ustalenie rezydencji podatkowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
7 sierpnia 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia rezydencji podatkowej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 września 2023 r. (data wpływu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Jest Pan osobą fizyczną od 16 lat pracującą i mieszkającą na stałe w Wielkiej Brytami (od 2007 r.). Nigdy od tego czasu nie pracował Pan w Polsce. Od tego czasu nie mieszka Pan w Polsce. Nie ma Pan w Polsce zameldowania. W latach 2007-2022 posiada Pan miejsce zamieszkania dla celów podatkowych tylko w Wielkiej Brytanii. Miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii posiada Pan nieprzerwanie od 2007 roku. We wskazanym okresie Pana miejscem zamieszkania była Wielka Brytania. We wskazanym okresie zwykle przebywał Pan w Wielkiej Brytanii.
We wskazanym okresie nie posiadał Pan żadnych powiązań majątkowych z Polską. Nie posiadał Pan żadnych rzeczy ruchomych, ani nieruchomych w Polsce. Nie posiadał Pan żadnych kont bankowych, inwestycji, ubezpieczeń, ani znajomych w Polsce. We wskazanym okresie nie osiągał Pan żadnego dochodu na terytorium Polski.
We wskazanym okresie aktywność społeczną, polityczną, gospodarczą, obyczajową, kulturalną oraz obywatelską prowadził Pan w Wielkiej Brytanii.
W żadnych roku nie przebywa Pan w Polsce dłużej niż 183 dni w roku. Do Polski przyjeżdża Pan tylko w celach urlopowych. Pana pobyt w Polsce w ciągu roku trwa średnio 30 dni w roku.
W Polsce ma Pan żonę (wspólność majątkowa od chwil zawarcia małżeństwa, tj. od 2009 r.) oraz dzieci w wieku 7 oraz 13 lat. W latach 2007-2018 Pana żona wraz z dziećmi mieszkała w Wielkiej Brytanii natomiast od 2019 roku mieszkają na stałe w Polsce. Odwiedza Pan rodzinę w Polsce w miarę możliwości oraz utrzymuje Pan z nimi stały kontakt. Przesyła Pan żonie środki na utrzymanie i wychowywanie dziecka. Ani Pan, ani Pana żona nie posiadacie prawa własności nieruchomości do żadnej nieruchomości w Polsce. Żona wraz z dziećmi zamieszkuje w Polsce albo u rodziców albo u teściów. Żona wraz z dziećmi nie posiadają wydzielonych pokoi czy pomieszczeń w nieruchomościach należących do rodziców/teściów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty