Interpretacja indywidualna z dnia 20 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.449.2023.2.JMS
Ulga na działalność badawczo-rozwojową
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 sierpnia 2023 r., wpłynął Państwa wniosek z 31 lipca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 października 2023 r. (data wpływu do Organu 16 października 2023 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Dochody uzyskiwane przez wspólników Spółki do dnia (…) r. (będącej wówczas spółką komandytową) objęte były opodatkowaniem na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Od dnia (…) r. Spółka stała się podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych.
Spółka zamierza dokonać odliczenia z tytułu ulgi badawczo-rozwojowej w zakresie niżej opisanych prac projektowych za lata podatkowe 2021-2022, a w przyszłości Spółka zamierza dokonywać odliczeń w zeznaniach również za kolejne lata podatkowe, w których ponosiła będzie koszty kwalifikowane. Spółka jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 u.p.d.o.p. Spółka nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 2474). Spółka nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej ani w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, tj. Spółka nie korzysta ze zwolnień podatkowych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 i art. 17 ust. 1 pkt 34a u.p.d.o.p.
Spółka od (…) roku prowadzi (…) działalność (…) rynku tworzyw sztucznych. W ciągu tych (…) lat przeszła drogę od importera do producenta (…) maszyn oraz (…) linii technologicznych do (…) tworzyw sztucznych według własnych projektów, a także od recyklera do producenta (…) dodatków do tworzyw sztucznych takich jak (…) czy (…) wilgoci o cechach (…) u innych producentów. Rozległa wiedza branżowa, a przede wszystkim długoletnie doświadczenie pozwala Spółce na produkowanie, a także doradztwo techniczne i technologiczne z szerokiego zakresu zagadnień związanych z (…) tworzyw sztucznych. W wyniku ciągłego dążenia do rozwoju, Spółka współpracuje obecnie z kontrahentami (…). Jako jedna z (…) w zakresie ponownego przygotowania tworzyw sztucznych do (…) w produkcji, produkowane przez Spółkę (…) do tworzyw sztucznych są wykorzystywane w firmach recyklingowych w (…), dzięki czemu Spółka jest znanym (…), (…) producentem technologii stosowanych w recyklingu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty