04.10.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.480.2023.1.KW

Podatnik opodatkowany w formie ryczałtu nie ma obowiązku sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej, za każdy rok podatkowy, w którym podlegał i będzie podlegać opodatkowaniu Ryczałtem oraz składania właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego informacji, o której mowa w art. 27C ust. 7 Ustawy CIT jeżeli osiągnięte przez niego przychody rozpoznawane zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości, przekroczyły w danym roku podatkowym równowartość 50 mln euro.

Interpretacja indywidualna  

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

31 sierpnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 sierpnia 2023 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy do Wnioskodawcy jako podatnika Ryczałtu stosuje się przepis art. 27C Ustawy CIT i wynikające z niego obowiązki, tj. czy Wnioskodawca będąc podatnikiem Ryczałtu ma obowiązek sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej za każdy rok podatkowy, w którym podlegał opodatkowaniu Ryczałtem oraz składania właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o której mowa w art. 27c ust. 7 Ustawy CIT, jeżeli osiągnięte przez niego przychody rozpoznawane zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości, przekroczyły w danym roku podatkowym równowartość 50 mln euro?

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

A S.A. („Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest osobą prawną z siedzibą w Polsce będącą polskim rezydentem podatkowym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych. Działalność gospodarcza Spółki koncentruje (...).

Wnioskodawca od stycznia 2022 r. jest opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek (dalej również zwanym jako "Estoński CIT" lub "Ryczałt") na zasadach określonych w rozdziale 6b Ustawy CIT. Wnioskodawca będzie opodatkowany Ryczałtem przez okres co najmniej 4 lat podatkowych, co wynika ze złożonego zawiadomienia ZAW-RD. Wnioskodawca nie wyklucza, że w dalszych latach podatkowych również wybierać będzie opodatkowanie Estońskim CIT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne