Interpretacja indywidualna z dnia 25 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.202.2023.2.KK
Czy kwota otrzymana w ramach Umowy może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie:
-możliwości zwolnienia od opodatkowania wskazanego we wniosku dofinansowania – jest prawidłowe.
-podstawy prawnej zwolnienia w odniesieniu do środków pochodzących ze Skarbu Państwa – jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 maja 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy kwota otrzymana przez Państwa w ramach Umowy może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych.
Uzupełnili go Państwo, w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 7 sierpnia 2023 r. (data wpływu 7 sierpnia 2023 r.)
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
[…] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w […] (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji konserw rybnych. Spółka jest czynnym podatnikiem VAT. Spółka otrzymała dofinansowanie na podstawie umowy o dofinansowanie nr prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji konserw rybnych w ramach działania „Środki dotyczące obrotu”, na realizację operacji w zakresie wsparcia za dodatkowe koszty poniesione przez podmioty w sektorze rybołówstwa i akwakultury w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi prowadzoną przez Rosję wojną napastniczą przeciwko Ukrainie i jej wpływem na łańcuch dostaw produktów rybołówstwa i akwakultury, o której mowa w art. 68 ust. 3 rozporządzenia nr 508/2014, w zakresie Priorytetu 5. „Wspieranie obrotu i przetwarzania”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze", zawarta w dniu […] r. w […] (dalej: Umowa). Umowa została zawarta z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniu […]. Na podstawie Umowy Wnioskodawca jest beneficjentem projektu. Agencja na warunkach określonych w Umowie przyznała Wnioskodawcy pomoc finansową w formie rekompensaty w wysokości: […]. Współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, wynosi: […]. Umowa określa prawa i obowiązki stron związane z realizacją operacji w zakresie wsparcia za dodatkowe koszty poniesione przez podmioty w sektorze rybołówstwa i akwakultury w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi prowadzoną przez Rosję wojną napastniczą przeciwko Ukrainie i jej wpływem na łańcuch dostaw produktów rybołówstwa i akwakultury, o której mowa w art. 68 ust. 3 rozporządzenia nr 508/2014 i § 43h rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej Żeglugi Śródlądowej z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach Priorytetu 5. „Wspieranie obrotu i przetwarzania”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze" (dalej: rozporządzenia w sprawie Priorytetu 5). Na podstawie Umowy Wnioskodawca realizuje operację pt.: Wsparcie za dodatkowe koszty poniesione przez podmioty w sektorze rybołówstwa i akwakultury w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi prowadzoną przez Rosję wojną napastniczą przeciwko Ukrainie i jej wpływem na łańcuch dostaw produktów rybołówstwa i akwakultury, stosownie do § 43h-43l rozporządzenia w sprawie Priorytetu 5. W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: utrzymanie łańcucha dostaw produktów rybołówstwa i akwakultury.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty