Interpretacja indywidualna z dnia 30 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.375.2023.1.MGO
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu systemowego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 czerwca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 czerwca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku od towarów i usług, naliczonego przy zakupie sprzętu laboratoryjnego, wyposażenia biurowego oraz informatycznego, wartości niematerialnych i prawnych, nabytych w ramach systemowego Projektu UE pn.: „…”. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U.2023.338 t.j.), Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w …- jest organem rządowej administracji zespolonej w województwie. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w … prowadzi działalność w formie jednostki budżetowej i jest dysponentem środków 3-go stopnia w zakresie wykonania budżetu państwa. Obszarem działania PSSE w … jest teren powiatu.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (PSSE) posiada status podmiotu leczniczego finansowanego z budżetu państwa, - statut nadany przez Wojewodę, wpis do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL) pod numerem księgi rejestrowej ..
Jeśli chodzi o status w kontekście ustawy o podatku od towarów i usług, to Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w … jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Zgodnie z art. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U.2023.338 t.j.), Państwowa Inspekcja Sanitarna została powołana do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, w szczególności poprzez sprawowanie nadzoru nad warunkami: higieny środowiska, higieny pracy w zakładach pracy, higieny radiacyjnej, higieny procesów nauczania i wychowania, higieny wypoczynku i rekreacji, zdrowotnymi żywności, żywienia i produktów kosmetycznych, higieniczno-sanitarnymi, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne - w celu ochrony zdrowia ludzkiego przed niekorzystnym wpływem szkodliwości i uciążliwości środowiskowych, zapobiegania powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych. Wykonywanie tych zadań polega na sprawowaniu zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzeniu działalności zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób powodowanych warunkami środowiska, a także na prowadzeniu działalności oświatowo-zdrowotnej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty