Interpretacja indywidualna z dnia 18 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.97.2023.2.JK
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, dla świadczonych usług prowadzenia zajęć z gimnastyki artystycznej, przekroczenie limitu przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 lutego 2023 r. wpłynął Pani wniosek z 20 lutego 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie:
-możliwości zastosowania zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, dla świadczonych usług prowadzenia zajęć z gimnastyki artystycznej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1);
-nieprzekroczenia limitu przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy, a w konsekwencji możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego (pytanie oznaczone we wniosku nr 2).
Uzupełniła go Pani pismem z 1 marca 2023 r. (wpływ 6 marca 2023 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 24 kwietnia 2023 r. (wpływ 24 kwietnia 2023 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawczyni jest nauczycielem wychowania fizycznego o specjalizacji trener gimnastyki artystycznej. Tytuł magistra wychowania fizycznego uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w (…). Obok zatrudnienia w szkole Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą „(…)”, której głównym przedmiotem jest prowadzenie zajęć z gimnastyki artystycznej dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Główny przedmiot działalności określony w PKD zgłoszonym do CEIDG to „Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych” (PKD: 85.51.Z). Wnioskodawczyni prowadzi zajęcia z gimnastyki artystycznej, na podstawie umów zawartych z rodzicami dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, o charakterze ogólnorozwojowym. Zajęcia nie mają charakteru wyczynowego. Zajęcia mają charakter pozalekcyjny i są prowadzone w salach wynajmowanych od szkół. Zajęcia są w grupach maksymalnie 17 osobowych. Program zajęć obejmuje rozwijanie sprawności ruchowej dzieci w poszczególnych grupach wiekowych przewidzianą w podstawie programowej na poziomie szkolnym i przedszkolnym. Zajęcia są prowadzone osobiście przez Wnioskodawczynię. Przy wykonywaniu usług Wnioskodawczyni korzysta z pomocy dwóch osób zatrudnionych na umowę zlecenie. Zadaniem tych osób jest pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi w trakcie zajęć. Osoby te nie prowadzą zajęć i nie mają do tego uprawnień.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty