Interpretacja indywidualna z dnia 10 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.159.2023.1.KK
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 marca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy brakuprawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.:„...” - „...” w Przedszkolu Miejskim Nr ... „....” w ....
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Gmina Miasto … ubiega się o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.: „...” - „...”, które będzie realizowane przez Przedszkole Miejskie nr … „...” w …, ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w …. Celem zadania inwestycyjnego jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci.
Przedszkole Miejskie nr … „...” jest jednostką budżetową gminy Miasto …. Gmina Miasto … jest czynnym podatnikiem podatku VAT.
Projekt realizowany będzie w terminie od …..2023 roku do …..2024 roku.
Planują Państwo, aby teren na którym będzie realizowany projekt „...”, był miejscem do relaksu, zabawy i nauki. Chcą Państwo zagospodarować teren wzdłuż ogrodzenia z siatki za budynkiem przedszkola od strony zachodniej, tak by dzieci mogły z niego korzystać w ciszy, bez zgiełku ulicznego miasta.
Ponieważ planowany punkt będzie spełniał funkcje edukacyjno-rekreacyjne planują Państwo zakup m.in. tablic i przyrządów edukacyjnych, altany, roślin do nasadzeń w mini ogrodzie i zegarze kwiatowym, ławostołu, stołów i ławek, kompostownika, mini-szklarni. W centralnej części będzie znajdowała się drewniana altana o wymiarach 5 m x 2,5 m z dwoma stołami i czterema ławkami, w której będą odbywać się zajęcia przyrodniczo-ekologiczne. Umieszczona zostanie w niej biblioteczka z pozycjami książkowymi oraz tablice edukacyjne o tematyce przyrodniczej. Będzie pełnić ona rolę centralnego punktu dydaktyczno-rekreacyjnego. Obok altany zostanie umieszczony zbiornik na deszczówkę. Deszczownica pozwoli zbierać wodę deszczową spływającą rynną i wykorzystywać ją do podlewania roślin i trawy. Dzieci będą mogły nabierać wodę do konewek i podlewać samodzielnie stworzone przez siebie rabaty kwiatowe. Naprzeciwko drewnianej altany stanie ławostół z metalową tablicą edukacyjną o tematyce ekologicznej „…”. Zadrukowana powierzchnia blatu zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi będzie wykorzystywana do zajęć z zakresu ekologii. Na terenie punktu dydaktycznego planują Państwo stworzenie zegara kwiatowego w kształcie półkoła. Aranżując zegar z kwiatów zostanie posadzana obok siebie grupa roślin o różnej porze otwierania i zamykania kwiatów. Otwarta strona koła znajdzie się od strony południowej, a w środku umieszczony zostanie pręt, tak aby zegar stał się kwietnym zegarem słonecznym. Cień pręta będzie padał zawsze w tym miejscu, w którym kwiaty otwierają się lub zamykają. Na takim zegarze dzieci będą mogły uczyć się odczytywać godziny od 06.00 do 18.00. Przy zegarze zostaną umieszczone tabliczki informacyjne z nazwami kwiatów i roślin. Za zegarem kwiatowym zostanie umieszczona tablica edukacyjna „….”. Tablica jest narzędziem poznawczym, uchylającym rąbek tajemnicy dobowego cyklu zamykania się i otwierania kwiatów dobranych w/g znanego Zegara Linneusza - znanego szwedzkiego przyrodnika. Kolejna tablica edukacyjna na trasie ścieżki to „…”. Gra diagnozuje 8 pór fenologicznych i zmiany w nich zachodzące. Za altaną jako ostatni punkt ścieżki planują Państwo zagospodarować mini-ogród gdzie zostaną umieszczone dwa ogrodowe stoły robocze, aby dzieci mogły przygotowywać rozsady, przesadzać rośliny, aranżować własne kompozycje kwiatowe w skrzyniach rabatowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty