Interpretacja indywidualna z dnia 5 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.104.2023.1.JO
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Towarów Zaimportowanych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
15 marca 2023 r., za pośrednictwem ePUAP wpłynął Państwa wniosek wspólny z 15 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Towarów Zaimportowanych.
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
‒A. LIMITED
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
‒B. LIMITED
Opis stanu faktycznego
A. LIMITED (dalej jako: „Wnioskodawca”, „Sprzedawca ZCP” lub „Spółka”) to podmiot z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który prowadzi działalność gospodarczą w branży sprzedaży detalicznej m.in. produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych za pośrednictwem sieci Internet (tzw. sprzedaż e-commerce). Wnioskodawca jest zarejestrowany w Polsce jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
W ramach prowadzonej w grupie (…) reorganizacji, Spółka 1 marca 2022 r. zawarła z B. LIMITED (dalej jako: „Nabywca ZCP”; dalej łącznie ze Spółką jako: „Wnioskodawcy”) umowę (dalej jako: „Umowa”) zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”), na mocy której wydzielona część przedsiębiorstwa, prowadzonego uprzednio przez Wnioskodawcę, została sprzedana na rzecz Nabywcy ZCP. Przedmiot Umowy spełniał definicję zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT.
W związku z powyższym, począwszy od 1 marca 2022 r. (dalej jako: „Dzień Transferu”), Nabywca ZCP nabył składniki majątkowe, wykorzystywane uprzednio dla celów prowadzenia działalności gospodarczej przez Sprzedawcę ZCP (dalej jako: „Aktywa”) w ramach sprzedawanej ZCP. Działalność prowadzona przez Sprzedawcę ZCP, za pomocą Aktywów wchodzących w skład ZCP, obejmowała natomiast projektowanie, produkcję oraz dystrybucję linii produktów oznaczonych jako B. (obejmujących produkty do skóry, produkty do włosów, kosmetyki, perfumy oraz pozostałe kosmetyki) (dalej jako: „Biznes”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty