Interpretacja indywidualna z dnia 21 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.82.2023.1.NF
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 lutego 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 lutego 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
27 października 2022 r. Gmina A (dalej: Gmina, Wnioskodawca), (…) złożyła wniosek o przyznanie pomocy dla operacji pn. „(…)”.
Operacja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Wniosek został oceniony pozytywnie i (…) została podpisana umowa o przyznaniu pomocy (…).
Przedmiotem operacji jest montaż urządzeń placu zabaw w A. Operacja obejmuje montaż urządzeń gimnastycznych wraz z ławkami i ogrodzeniem. (…). W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren planowanej inwestycji oznaczony jest jako (...) – zieleń osiedlowa – adaptowana i projektowana. Na terenie oznaczonym literą „A” należy przewidzieć urządzenia zabaw dla dzieci starszych, oraz miejsca odpoczynku dla osób w podeszłym wieku. Teren działki, na którym zostaną zamontowane urządzenia obejmuje zachodnią część działki. Na dzień dzisiejszy nie jest zagospodarowany. Od strony zachodniej graniczy z terenem zielonym, natomiast od strony północnej, wschodniej i południowej z terenami zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Dojście do terenu inwestycji z ulicy (…) poprzez działkę sąsiednią nr 2. Teren projektowanej inwestycji jest stosunkowo płaski, zadrzewiony, przeznaczony do wykarczowania przed przystąpieniem do montażu urządzeń placu zabaw. Od strony południowej inwestycji znajdują się liczne zadrzewienia, które zostaną uporządkowane. Teren całej działki jest nieogrodzony. Teren nie jest objęty ochroną konserwatorską. Przed zamontowaniem wyposażenia teren przeznaczony pod montaż urządzeń zabawowych zostanie przygotowany poprzez niezbędne zniwelowanie. W miejscach zamontowania urządzeń placu zabaw wewnątrz ogrodzenia których wysokość swobodnego upadku przewyższa 1,0 m zostanie wykonana nawierzchnię o grubości 30 cm z piasku. Materiałem do wykonania nawierzchni piaszczystej jest piasek o ziarnie 0,2-2 mm, zgodnie z wymaganiami normy PN-S-06102. Kruszywo powinno być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny. Do wykonania nawierzchni piaszczystej należy stosować: walce stalowe gładkie wibracyjne lub statyczne, zagęszczarki płytowe, ubijaki mechaniczne lub małe walce wibracyjne do stosowania w miejscach trudnodostępnych. Podłoże pod warstwę piasku stabilizowanego stanowi warstwa zagęszczonego podłoża rodzimego. Przewidywana grubość warstwy piasku wynosi 30 cm. Piasek powinien być rozkładany w warstwach grubości takiej, aby ostateczna grubość każdej warstwy po zagęszczeniu była równa 15 cm. Piasek powinien być zagęszczany warstwami co 15 cm. Wskaźnik zagęszczenia nawierzchni wg BN-77/8931.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty