Interpretacja indywidualna z dnia 16 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.975.2022.3.MR
Dotyczy możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 października 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 18 października 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 listopada 2022 r. (wpływ 23 listopada 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Od 2015 roku prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług manualnego testowania oprogramowania, główny kod PKD to 62.01.Z - Działalność związana z oprogramowaniem, natomiast najbardziej zbliżone PKWiU to 62.02.30.0 „Usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego”, uzasadnienie takiej klasyfikacji zostało wydane przez GUS. Zakres usług świadczonych dla Zleceniodawcy związany jest z przeprowadzeniem manualnych testów aplikacji.
Zakres Pana obowiązków: Pana główną rolą jest wykonywanie testów manualnych nowych funkcjonalności, tworzonych przez programistów oraz wykonywanie dokumentacji testowej. Istotą tego jest sprawdzenie czy wymagane funkcjonalności zostały prawidłowo zaimplementowane zgodnie z wytycznymi klientów. Aby poprawnie wykonywać obowiązki, analizuje Pan specyfikacje, dokumentacje oraz wymogi klientów biznesowych, żeby wiedzieć jakie zachowanie oprogramowania jest uznawane za poprawne. W trakcie przeprowadzania testów manualnych dokonuje Pan porównania, czy dana funkcjonalność działa zgodnie czy niezgodnie ze specyfikacją i wymaganiami klientów. Po zakończeniu testów zgłasza Pan potencjalnie powstałe problemy (błędy) w działaniu aplikacji do systemu zarządzającego projektem. Dodatkowo przeprowadza Pan testy regresowe (ponowne) po wgraniu przez programistę poprawionej aplikacji, polegające na ponownej próbie wywołania wcześniej zgłoszonego problemu (błędu). Poza tym nie uzyskuje Pan przychodu ze świadczenia innych usług.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty