Interpretacja indywidualna z dnia 13 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.740.2022.2.AN
- Czy opisana w stanie faktycznym działalność Wnioskodawcy w zakresie prac B+R, która doprowadziła do powstania nowych, innowacyjnych ulepszeń (odrębnych programów komputerowych - Modułów rozwojowych) do oprogramowania, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT; - Czy koszty poniesione przez Wnioskodawcę w związku z prowadzeniem przez niego opisanej w stanie faktycznym działalności B+R, tj. poniesione przez Wnioskodawcę należności związane z wynagrodzeniem (pracowników, zleceniobiorców oraz osób wykonujących umowę o dzieło) oraz sfinansowanymi przez Wnioskodawcę składkami z tytułu tych należności - stanowią dla Wnioskodawcy koszty kwalifikowane uprawniające do dokonania za rok podatkowy 2021 odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych, jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 października 2022 r., za pośrednictwem poczty wpłynął Państwa wniosek z 23 września 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 30 listopada 2022 r. data wpływu do Organu 8 grudnia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…), NIP (…), REGON (…), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS (…) w dniu (...) 2020 r. (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”), w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się tworzeniem, udoskonalaniem oraz dystrybucją oprogramowania.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm., dalej: „ustawa o CIT”). Wnioskodawca posiada siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium RP.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty