07.12.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 7 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.610.2022.2.MZA

Ustalenie, czy: 1) Czy Spółka dokonując płatności zagranicznym dostawcom licencji ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii, z Czech i z Rosji będzie zobowiązana na podstawie art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do pobrania od tej należności zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. „podatku u źródła”)? 2) Czy opis na fakturze jaki stosują kontrahenci przy fakturach na rzecz Wnioskodawcy ma znaczenie i wynika z niego konieczność poboru podatku u źródła?

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Spółka dokonując płatności zagranicznym dostawcom licencji ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii, Czech i Rosji będzie zobowiązana na podstawie art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do pobrania od tej należności zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. „podatku u źródła”).

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 listopada 2022 r. (wpływ 30 listopada 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Spółka X (dalej: Wnioskodawca) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i dystrybucji gier komputerowych. Gry produkuje we własnym zakresie lub kupuje licencje od twórców zewnętrznych, głównie zagranicznych (dalej: Licencjodawcy).

Przedmiotem umów jest udzielenie Wnioskodawcy licencji na program komputerowy w postaci gry komputerowej przez Licencjodawcę w celu dystrybucji za pośrednictwem platform sprzedaży gier komputerowych. Wnioskodawca jest uprawniony do korzystania i rozporządzania utworem w postaci gry oraz do jego modyfikowania np. zmiany muzyki, grafiki, dokonywania tłumaczeń, przystosowania do platformy itp. Wnioskodawca ma możliwość wydania gry i organizowania jej sprzedaży. Sprzedaż ta dokonywana jest głównie na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej poprzez popularne portale internetowe służące sprzedaży tego typu gier i aplikacji. Wynagrodzeniem Licencjodawcy za sprzedaż licencji jest prawo do procentowego udziału w przychodzie ze sprzedaży danej gry. W związku z wypłacanym Licencjodawcom wynagrodzeniem, Wnioskodawca pozyskuje od nich certyfikaty rezydencji. Umowy z Licencjodawcami zawierane są na czas określony.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne