Interpretacja indywidualna z dnia 6 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.754.2022.3.MGR
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 września 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 2 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwania – pismami z 2 listopada 2022 r. (wpływ 2 listopada 2022 r. i 5 listopada 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą i zamierza rozliczać się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a wybraną przez Pana formą opodatkowania prawdopodobnie od przyszłego roku będzie ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
W ramach swojej działalności wykonuje Pan usługi testowania oprogramowania, obejmujące: przygotowanie testów manualnych, tworzenie testów automatycznych (programowanie), wykonywanie testów manualnych, wykonywanie testów automatycznych, wykonywanie testów wydajnościowych, raportowanie wykrytych defektów, tworzenie i rozwój dokumentacji testowej, przegląd i analizę dokumentacji projektowej.
Główną Pana rolą, jako testera, jest sprawdzanie nowych funkcjonalności, tworzonych przez programistów oraz wykonywanie dokumentacji testowej. Istotą tego jest sprawdzenie, czy wymagane funkcjonalności zostały prawidłowo zaimplementowane, zgodnie z wytycznymi klientów, co realizowane jest poprzez tzw. testy manualne, automatyczne oraz wydajnościowe. Aby poprawnie przeprowadzić test, analizuje Pan dokumentację, specyfikację i wymagania klientów, żeby wiedzieć, jaki jest oczekiwany wynik aplikacji/funkcjonalności i jakie zachowanie oprogramowania jest uznawane za poprawne przez projektantów aplikacji. W trakcie przeprowadzania testów dokonuje Pan porównania, czy dane oprogramowanie działa zgodnie, czy niezgodnie ze specyfikacją i wymaganiami klientów. Po zakończeniu testów, w zależności od wyniku, przekazuje je Pan do finalnej akceptacji lub też zgłasza wykryte błędy/defekty do programistów. Celem takiej weryfikacji jest potwierdzenie faktycznego wyeliminowania błędów w aplikacjach. Sposób przeprowadzenia takich testów jest tożsamy do standardowych procedur opisanych powyżej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty