14.11.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.554.2022.5.BS

Czy Dywidenda wypłacona przez C do Spółki Fermowej - po dniu Aportu - będzie stanowiła przychód (dochód) z udziału w zyskach osób prawnych, który obowiązana będzie wykazać Spółka Fermowa na podstawie art. 7b ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych dot. pytania oznaczonego we wniosku Nr 1 jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

9 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Dywidenda wypłacona przez C do Spółki Fermowej - po dniu Aportu - będzie stanowiła przychód (dochód) z udziału w zyskach osób prawnych, który obowiązana będzie wykazać Spółka Fermowa na podstawie art. 7b ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.

Uzupełnili go Państwo pismem z 12 października 2022 r. (wpływ tym samym dniu). Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

… (dalej: „Zainteresowany nr 1”, „Przedsiębiorca” lub „Wnioskodawca”)

2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:

... (dalej: „Zainteresowany nr 2” lub „C”)

3)Zainteresowany niebędący stroną postępowania

… (dalej: „Zainteresowany nr 3” lub „Spółka Fermowa”)

Opis zdarzenia przyszłego

Zarówno Zainteresowany nr 2 i Zainteresowany nr 3 (podmioty niebędące stroną postępowania) są podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych, posiadającymi nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce i prowadzącymi rzeczywistą działalność gospodarczą.

Natomiast Zainteresowany nr 1 jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, posiadającym nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. Prowadzi on działalność rolniczą, której głównym przedmiotem jest chów oraz hodowla fermowa drobiu o zróżnicowanym profilu (produkcja i dostawa kurcząt „brojler”) - (dalej: „Działalność Fermowa”).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne