Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.522.2022.2.MS
Ulga na działalność badawczo-rozwojową.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 lipca 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 27 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób fizycznych, który dotyczy ustalenia możliwości korzystania z ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 października 2022 r. (data wpływu 5 października 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Prowadzi Ona działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od (…) 1996 r.
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawczyni świadczy usługi z zakresu obróbki drewna i produkcji wyrobów tartacznych oraz dowozu własnych wyrobów od Klientów indywidualnych i firm. Jej działalność jest sklasyfikowana pod kodem PKD (…) - wytwarzanie energii elektrycznej oraz(…) - produkcja wyrobów tartacznych.
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawczyni stworzyła linię tarczową do przerobu cienkich kłód iglastych, która składa się z traka tarczowego dwuwałowego (…), a także wielopiły dwuwałowej (…).
Linia ta, z punktu widzenia zakładu dała Jej możliwość przerobu cienkich kłód iglastych o średnicy od 10 cm, co przed implementacją tego rozwiązania było traktowane jako odpad produkcyjny. Rozwiązanie takie umożliwiło Wnioskodawczyni w sposób drastyczny zminimalizować ilość odpadów przerabiając je w towar, który jest przedmiotem obrotu. Dodatkowo dzięki charakterystyce technicznej urządzeń, Wnioskodawczyni ma możliwość produkcji elementów drewnianych o niewielkich rozmiarach. Przykładem może być tworzenie elementów o wymiarach np. 35 x 35 mm, co w normalnych warunkach zakładu nie było możliwe. Działania twórcze Wnioskodawczyni umożliwiły rozszerzenie asortymentu towarowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty