Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4011.190.2022.2.JJ
ip-box
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie, stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego:
- w zakresie pytań nr 1, 2, 5 i 6 jest prawidłowe,
- w zakresie pytań nr 3 i 7 jest nieprawidłowe,
- w zakresie pytania oznaczonego we wniosku nr 4:
- w przedmiocie aktywności III. za nieprawidłowe;
- w pozostałym zakresie (tj. aktywności I. i II.) za prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 czerwca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 22 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 10 sierpnia 2022 r. (data wpływu 16 sierpnia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od ... 2019 roku. W ramach działalności gospodarczej świadczy usługi mieszczące się w następujących kodach Polskiej Klasyfikacji Działalności Gospodarczej:
- (…).
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy zgodnie z treścią art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i jako formę opodatkowania na rok 2022 wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W poprzednich latach był opodatkowany podatkiem liniowym.
Od rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, świadczone przez Wnioskodawcę usługi można podzielić na trzy kategorie:
l.dostarczanie rozwiązań z zakresu opracowywania, tworzenia i wdrażania modeli matematycznych, modeli z wykorzystywaniem i rozwojem algorytmów uczenia maszynowego (ML) oraz sztucznej inteligencji (Al).
II.doradztwo w zakresie prowadzenia projektów oraz prac naukowo—badawczych („research & development” (R&D Iul B+R) ukierunkowanych na tworzenie wyżej wskazanych modeli i rozwiązań przez inne zespoły oraz tworzenie prototypów takich rozwiązań (…)).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty