Interpretacja indywidualna z dnia 7 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.274.2022.1.DP
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących dostawę i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych zgodnie z art. 86 ustawy o VAT oraz prawa do zwrotu różnicy podatku zgodnie z art. 87 ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących dostawę i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych zgodnie z art. 86 ustawy o VAT oraz prawa do zwrotu różnicy podatku zgodnie z art. 87 ustawy o VAT.
Uzupełnili go Państwo pismem z 27 czerwca 2022 r. (wpływ 27 czerwca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Gmina jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towaru i usług. Gmina realizuje projekt wraz z sąsiednią Gminą A. pod nazwą „(…)”, w ramach Osi Priorytetowej 3 - Efektywna i zielona energia Działania 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014 - 2020 - PROJEKTY PARASOLOWE.
Projekt jest wspólnie realizowany przez dwie gminy, Gminę i Gminę A dla mieszkańców tych dwóch gmin. Faktury będą wystawiane na obydwie gminy zgodnie z zakresem wykonanych robót. Gmina będzie płaciła wykonawcy za fakturę za instalację na rzecz mieszkańców Gminy.
Przedmiotem projektu jest zaprojektowanie i wybudowanie instalacji odnawialnych źródeł energii: instalacji kolektorów solarnych oraz instalacji fotowoltaicznych. Projekt będzie współfinansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wysokość dofinansowania wyniesie do 60% kosztów kwalifikowanych (kwota netto bez podatku VAT). Wkład własny mieszkańców wyniesie min. 40% kosztów kwalifikowanych. Wysokość otrzymanego dofinansowania jest uzależniona od ilości instalacji. Otrzymana dotacja nie może być przeznaczona na inny projekt, niż ten o którym mowa w złożonym wniosku, gdyby projekt nie był dofinansowany, to Gmina nie realizowałaby go. Dotacja, którą otrzyma Gmina, nie może być przeznaczona na jej ogólną działalność.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty