Interpretacja indywidualna z dnia 24 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.616.2021.1.MAZ
posiadane przez Spółkę dokumenty stanowią dowody uprawniające Spółkę do zastosowania stawki VAT 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania, że posiadane przez Spółkę dokumenty stanowią dowody uprawniające Spółkę do zastosowania stawki VAT 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
ABC Sp. z o.o. (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) posiada siedzibę działalności gospodarczej w Polsce. Spółka jest zarejestrowana na potrzeby podatku VAT w Polsce, w tym również dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych. Spółka jest członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej ABC GK (dalej jako: „Grupa”), w której pełni funkcję producenta kontraktowego m.in. … (dalej jako: „Pojazdy”). Spółka sprzedaje Pojazdy w ramach dostawy krajowej, eksportu towarów lub wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (dalej jako: „WDT”).
Zgodnie z przyjętym w Grupie modelem działalności, Spółka sprzedaje Pojazdy wyłącznie do ABCD (dalej jako: „Dystrybutor”), która pełni w Grupie funkcję m.in. dystrybutora Pojazdów.
Dystrybutor następnie odsprzedaje Pojazdy na rzecz lokalnych spółek dystrybucyjnych z Grupy lub do podmiotów spoza Grupy:
oW przypadku, gdy Pojazdy są sprzedawane przez Dystrybutora do podmiotów mających siedzibę w Polsce i Pojazdy nie są przedmiotem wywozu poza Polskę, transakcja stanowi dla Spółki dostawę krajową – zgodnie z ustalonymi warunkami dostaw (kwestia klasyfikacji tej transakcji dla potrzeb VAT nie jest przedmiotem niniejszego wniosku).
oW przypadku, gdy Pojazdy są sprzedawane przez Dystrybutora do lokalnych spółek dystrybucyjnych – podmiotów mających siedzibę w innych niż Polska krajach Unii Europejskiej (), którzy w niektórych przypadkach mogą sprzedawać Pojazdy do kolejnych podmiotów mających siedzibę w innych niż Polska krajach Unii Europejskiej () i Pojazdy te są wywożone do tych krajów do Nabywcy lub do Odbiorcy, transakcja zasadniczo stanowi WDT dla Spółki – zgodnie z ustalonymi warunkami dostaw (kwestia klasyfikacji tej transakcji dla potrzeb VAT nie jest przedmiotem niniejszego wniosku). Transakcja WDT dla Spółki ma również miejsce w przypadku, gdy Dystrybutor odbiera Pojazdy od Spółki w Polsce i wywozi je dla potrzeb dokonania ich zabudowy w innym kraju UE, aby następnie odsprzedać je Nabywcy, który może albo nie musi odsprzedać go Odbiorcy (również klasyfikacja tej transakcji dla potrzeb VAT nie jest przedmiotem niniejszego wniosku).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty