17.06.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.264.2022.2.JG

- Czy budowę domów, które charakteryzować się będą oszczędnościami energii, a nawet możliwością konfiguracji jako domy samowystarczalne, Spółka może potraktować jako działalność badawczo - rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych? - Czy koszty związane z zastosowaniem płyty fundamentowej Spółka może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych na podstawie art. 18d ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 4 maja 2022 r., (data wpływu tego samego dnia).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego (ostatecznie przeformułowany w uzupełnieniu):

X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) zarejestrowana (…) w KRS pod numerem (…), przeważające PKD 68.10.Z - Kupno i Sprzedaż nieruchomości na własny rachunek.

Dotychczasowe projekty skupiały się na obrocie nieruchomościami głównie z rynku wtórnego z założeniem częściowych nakładów na remont.

Po nabytym doświadczeniu, Spółka rozpoczęła inwestycję w budowę małego osiedla domów jednorodzinnych (5 domów), które charakteryzować się będą oszczędnościami energii, a nawet możliwością konfiguracji jako domy samowystarczalne.

W tym celu Spółka zamierza przeprowadzić prace badawczo-rozwojowe, dzięki którym połączy kilku technologii, tak aby analizy energooszczędności budowanych domów samowystarczalnych były jak najbardziej korzystne.

Koniecznym elementem do osiągnięcia pożądanego efektu jest innowacyjna płyta fundamentowa. Rozwiązanie które zastosujemy składać się będzie z doboru odpowiednich materiałów instalacyjnych - wysokojakościowego rurarzu z polietylenu sieciowanego i masy anhydrytowej. Taka instalacja odpowiednio zaprojektowana i wykonana tworzy zintegrowany system płyty grzewczej. Koszty związane z budową płyty fundamentowej zostały szczegółowo wymienione w Ad.4.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne