Interpretacja indywidualna z dnia 23 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.132.2022.1.WR
Zwolnienie podmiotowe - produkcja sztucznej biżuterii
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 marca 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 17 marca 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego:
Wnioskodawczyni prowadzi od […] r. indywidualną działalność gospodarczą. Przeważający rodzaj działalności to sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach o kodzie PKD 47.71.2.
Wnioskodawczyni zamierza rozszerzyć działalność gospodarczą o sprzedaż detaliczną sztucznej biżuterii (kolczyków, łańcuszków, pierścionków, bransoletek). Biżuteria, którą zamierza sprzedawać Wnioskodawczyni wytwarzana jest ze stali chirurgicznej 316L, metalu nieszlachetnego lub miedzi.
Stal chirurgiczna to znormalizowany co do swojego składu stop żelaza, chromu, niklu oraz innych pierwiastków, która nie zawiera w swoim składzie metali szlachetnych (złota, srebra, platyny). Stop ten jest obecnie powszechnie stosowany do produkcji sztucznej biżuterii ze względu na swoją odporność na korozję.
Biżuteria, która zamierza sprzedawać Wnioskodawczyni pokryta jest metodą galwaniczną cienką warstwą złota, a następnie lakierowana lakierem jubilerskim. Ilość naniesionego na wyrób złota będzie bardzo niewielka, a same towary nie będą posiadały cechy jubilerskiej lub imiennika.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty