Interpretacja indywidualna z dnia 12 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.143.2022.1.BM
ulga B+R
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 lutego 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce i nie korzysta ze zwolnień podatkowych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 lub 34a UPDOP. Wnioskodawca prowadzi działalność pod firmą X Sp. z o.o. (dalej jako: „X Sp. z o.o.”).
X Sp. z o.o. zajmuje się automatyką przemysłową, projektuje i konstruuje maszyny, linie produkcyjne i urządzenia (dalej jako: „maszyny”), w tym projektuje konstrukcje maszyn, tworzy schematy elektryczne oraz oprogramowanie sterujące. Zgodnie z wpisem w KRS przeważającą działalnością Wnioskodawcy jest produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana (28.99.Z). Efektem prac Wnioskodawcy są m.in. maszyny montażowe, linie z automatycznym/półautomatycznym procesem montażu.
Wyroby Wnioskodawcy każdorazowo stanowią zindywidualizowane, nowoczesne i innowacyjne rozwiązania techniczne. Wnioskodawca tworzy specjalistyczne maszyny na rzecz podmiotów zlecających (dalej łącznie: „Klienci”) głównie z branży automotive. Projektowane i budowane u Wnioskodawcy maszyny stanowią unikalne produkty, zawierające nowoczesne rozwiązania techniczne, w tym roboty ((…), (…), (…), (…)) oraz systemy wizyjne ((…), (…), (…), (…)). Wnioskodawca posiada własne biuro projektowe, hale produkcyjną i montażową.
Wnioskodawca prowadzi autorskie innowacyjne projekty w zakresie tworzenia maszyn od podstaw oraz ulepszenia (modernizacji) maszyn i linii produkcyjnych, tj. dostosowania ich do wytwarzania nowych referencji, do aktualnych wymagań bezpieczeństwa. W przypadku projektów związanych z modernizacją maszyny następuje przeprojektowanie całego procesu i wymiana elementów kluczowych. Modernizacja nie opiera się na działaniu standardowym, rutynowym lub okresowych zmianach w wyrobach. Modernizacja polega na zastosowaniu nowych innowacyjnych rozwiązań, których efektem jest np. oszczędność czasu i energii, dołączenie nowych funkcjonalności, poprawa wydajności procesu (co zwiększa zautomatyzowanie procesu) itp.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty