15.02.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 15 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.669.2021.2.APO

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzona przez Wnioskodawcę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT?

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 lutego 2022 r. (wpływ 9 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

(…) sp. z o.o (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej zajmuje się tworzeniem półprzewodników oraz oprogramowania komputerowego w zakresie łączenia komputerów i monitorów, w celu przesyłania obrazu.

W ramach działalności w Polsce Spółka zajmuje się prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych, które zogniskowane są na rozwoju technologii odpowiedzialnych za konwersje i przesyłanie obrazu pomiędzy stacją dokującą a monitorem.

Spółka realizuje Działalność B+R w zakresie trzech podstawowych obszarów projektowych realizowanych przez dedykowane zespoły:

1.Rozwoju hardware chipów i IP - działalność tego zespołu skupia się na zdefiniowaniu architektury dla nowo opracowanego chipa. Tym samym, odpowiadają za opracowanie algorytmów i specyfikacji. Ponadto, pracownicy tego zespołu są odpowiedzialni za stworzenie kodu źródłowego (specyfikacji) dla nowego sprzętu.

2.Rozwoju software chipów i firmware - głównym zadaniem tego działu jest tworzenie oprogramowania dla nowych układów scalonych. Ponadto, pracownicy tego działu zajmują się m.in. prototypowaniem rozwiązania dla innowacyjnej metody transmisji skompresowanego obrazu i dźwięku ze stacji dokującej na urządzenie użytkownika, opracowaniem oprogramowania układowego i specyfikacji projektowych nowego chipa czy też opracowaniem nowego oprogramowania związanego z wdrożeniem warstwy bezpieczeństwa.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne