10.11.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.287.2021.2.JS

uznania Spółki w opisanych we wniosku transakcjach za pierwszy podmiot w wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, który powinien wykazywać WDT i nie powinien stosować w JPK_V7 specjalnego oznaczenia „TT-WNT”

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 maja 2021 r. (data wpływu 31 maja 2021 r.), uzupełnionym pismem z 3 września 2021 r. (data wpływu 8 września 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie uznania Spółki w opisanych we wniosku transakcjach za pierwszy podmiot w wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, który powinien wykazywać WDT i nie powinien stosować w JPK_V7 specjalnego oznaczenia „TT-WNT” – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 maja 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie uznania Spółki w opisanych we wniosku transakcjach za pierwszy podmiot w wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, który powinien wykazywać WDT i nie powinien stosować w JPK_V7 specjalnego oznaczenia „TT-WNT”. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 3 września 2021 r. (data wpływu 8 września 2021 r.), stanowiącym odpowiedź na wezwanie Organu z 27 sierpnia 2021 r., znak: 0111-KDIB3-3.4012.287.1.JS.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka zajmuje się (…). Spółka planuje przeprowadzanie transakcji polegającej na zakupie i sprzedaży złomu/odpadów, o których mowa w załączniku nr 15 do ustawy o VAT. Złom będzie nabywany od kontrahenta mającego siedzibę na terytorium kraju (dalej podmiot A). Podmiot A – dokonujący na rzecz Spółki dostawy złomu – jest podatnikiem w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z umową stron, transport będzie odbywał się w oparciu o klauzulę EXW (ExWorks) Incoterms 2020, zgodnie z którą podmiot A postawi towar do dyspozycji Spółki pod adresem swojej siedziby. Transport złomu będzie realizowany albo własnym taborem Spółki albo będzie to obcy przewoźnik działający na zlecenie Spółki. Następnie, jeszcze przed rozpoczęciem transportu, Spółka planuje zawrzeć umowę sprzedaży na rzecz podmiotu mającego siedzibę na terytorium Wspólnoty (podmiot B), mającą za przedmiot ten sam złom nabyty wcześniej od podmiotu A.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne