Interpretacja indywidualna z dnia 30 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.379.2021.3.KP
Skutki podatkowe sprzedaży złomu.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 kwietnia 2021 r. (data wpływu 20 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie:
- możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3% – jest prawidłowe,
- powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego otrzymania złomu, a następnie jego sprzedaży – jest prawidłowe,
- dokumentowania nabycia złomu – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 1 lipca 2021 r. (data wpływu 5 lipca 2021 r.) – o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie:
- możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%,
- powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego otrzymania złomu, a następnie jego sprzedaży,
- dokumentowania nabycia złomu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
X (dalej: „Wnioskodawca”) zamierza rozpocząć działalność gospodarczą jako osoba fizyczna prowadząca indywidualną działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży odpadów złomu. Działalność Wnioskodawcy będzie obejmować gospodarowanie odpadami, w związku z czym Wnioskodawca wystąpi do właściwych organów o uzyskanie stosownych pozwoleń.
W Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług z 2015 r. działalność prowadzona przez Wnioskodawcę jest zaklasyfikowana w dziale 38 PKWiU (Usługi związane ze zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów; odzysk surowców). Wnioskodawca zamierza prowadzić działalność oznaczoną kodem PKWiU 38.1 z rozszerzeniami, 38.2 z rozszerzeniami, 38.3 z rozszerzeniami oraz PKWiU 46.77.10.0 – Sprzedaż hurtowa odpadów i złomu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty