Interpretacja indywidualna z dnia 7 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.12.2021.1.AJB
braku obowiązku opodatkowania na terytorium Polski usług pośrednictwa handlowego (świadczonych w oparciu o model logistyczny w formie dropshippingu)
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2021 r. (data wpływu 11 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania na terytorium Polski usług pośrednictwa handlowego (świadczonych w oparciu o model logistyczny w formie dropshippingu) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania na terytorium Polski usług pośrednictwa handlowego (świadczonych w oparciu o model logistyczny w formie dropshippingu).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca planuje kontynuować prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie pośrednictwa handlowego w modelu logistycznym dropshippingu. W kontynuacji działalności gospodarczej będzie czynnym podatnikiem VAT, jak również zarejestrowanym podatnikiem VAT UE, gdyż zamierza również w przyszłości prowadzić inne usługi niezwiązane z dropshippingiem, które tego wymagają. Wnioskodawca będzie dokonywał rozliczeń na zasadach ogólnych - podatkowa księga przychodów i rozchodów.
Przedmiotem działalności gospodarczej będzie świadczenie usług w formie pośrednictwa handlowego w oparciu o model logistyczny w formie dropshippingu za pośrednictwem internetu na stronach internetowych, portalach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych, polega on na przeniesieniu procesu sprzedaży i wysyłki towarów na sprzedawcę (dostawca towaru) z siedzibą na terytorium państwa trzeciego, do którego Wnioskodawca będzie przekazywał zamówienia od klientów (nabywca towarów), z siedzibą na terenie Polski, krajów UE i na terytorium państwa trzeciego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty