17.03.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.719.2020.1.IG

Wymienione składniki majątku będące przedmiotem zbycia nie mieszczą się w pojęciu sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy, a tym samym do transakcji zbycia ww. składników majątkowych nie miał zastosowania art. 6 pkt 1 ustawy. Tym samym transakcja sprzedaży opisanych składników majątkowych była czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o VAT, z zastosowaniem stawek właściwych dla poszczególnych składników majątku będących przedmiotem sprzedaży.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 grudnia 2020 r. (data wpływu 17 grudnia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przeniesienia własności majątku (ruchomości lokalu gastronomicznego) za czynności zbycia czterech odrębnych zorganizowanych części przedsiębiorstwa niepodlegających opodatkowaniu – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przeniesienia własności majątku (ruchomości lokalu gastronomicznego) za czynności zbycia czterech odrębnych zorganizowanych części przedsiębiorstwa niepodlegających opodatkowaniu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego wpisaną do rejestru przedsiębiorców krajowego rejestru sądowego. Osobami uprawnionymi do reprezentowania Wnioskodawcy są wspólnicy działający łącznie. Wspólnikami na dzień złożenia wniosku są osoby podpisane pod wnioskiem.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawca zawarł w (…) roku w formie pisemnej cztery umowy franczyzowe (dalej Umowy). Na podstawie Umów Wnioskodawca był uprawniony i zobowiązany do prowadzenia lokali gastronomicznych pod szyldem (…) we wskazanych lokalizacjach tj. w (…) (ii) przy ul. (…), (iii) przy ul. (…) oraz (iv) w (…). Franczyzodawcą była spółka akcyjna z siedzibą w Polsce.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne