09.06.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2014, sygn. ILPP4/443-117/14-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-117/14-2/BA

Czy w przedstawionym stanie faktycznym (w odniesieniu do dostaw już dokonanych) oraz zdarzeniu przyszłym (w odniesieniu do dostaw przyszłych) zgromadzone przez Spółkę dokumenty wymienione w Wariantach 2-6 można uznać za dowody świadczące o tym, że towary będące przedmiotem WDT zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, a zatem Spółka na podstawie tych dowodów jest uprawniona do zastosowania dla dokonanych przez siebie transakcji wewnątrzwspólnotowych stawki podatku VAT 0%?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 7 marca 2014 r. (data wpływu 10 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania dla dokonanych w Wariantach 2-6 wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów stawki podatku VAT w wysokości 0% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania dla dokonanych w Wariantach 2-6 wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów stawki podatku VAT w wysokości 0%.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest ubój bydła, produkcja i dystrybucja mięsa wołowego. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT UE w Polsce (posiada ważny numer VAT UE nadany dla transakcji wewnątrzwspólnotowych przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego). W ramach powyższej działalności, Spółka dokonuje wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (dalej: WDT) do krajów Unii Europejskiej (dalej: UE). Towary transportowane są przez przewoźników. Towary są sprzedawane do zarejestrowanych podatników VAT UE w poszczególnych krajach UE (dany nabywca unijny posiada numer VAT UE przyznany mu do transakcji wewnątrzwspólnotowych przez kraj dla niego właściwy). W celu udokumentowania wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów, Spółka co do zasady posiada:

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne