04.09.2008 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.09.2008, sygn. ILPB3/423-337/08-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-337/08-2/MC

w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 07 maja 2008 r. (data wpływu 04.06.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE


W dniu 04 czerwca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.


W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Przedmiotem działalności Spółki jest produkcja żywic oraz sprzedaż importowanych żywic.

Spółka zawarła w dniu 07 grudnia 2004 r. umowę o współpracę z osobą fizyczną, prowadzącą działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Umowa została zawarta na czas nieokreślony. W umowie został uregulowany sposób jej rozwiązania przez każdą ze stron do dnia 30 września każdego roku i wówczas umowa kończy się z dniem 31 grudnia. Zgodnie z zapisem umowy, Zleceniobiorca za świadczone w ramach umowy usługi wystawia faktury VAT na koniec każdego miesiąca. Strony ustaliły jednocześnie, iż do wynagrodzenia płatnego miesięcznie, doliczony zostanie podatek VAT.

Przedmiotem umowy było wykonywanie przez Zleceniobiorcę na rzecz Spółki następujących usług: marketing, doradztwo i promocja w zakresie sprzedaży oraz promocji wyprodukowanych wyrobów. Do obowiązków Zleceniobiorcy, zgodnie z brzmieniem umowy, należał: stały, bezpośredni kontakt z odbiorcami, negocjacje cen i warunków kontraktów po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia od Spółki, negocjacje cen, warunków oraz doradztwo w sprawach transportów towarów dostarczanych do odbiorców, nadzór nad dostawami, organizowanie wizyt przedstawicieli Spółki u odbiorców, promowanie wyrobów Spółki u istniejących oraz potencjalnych odbiorców, dostarczanie do Spółki informacji techniczno-handlowych dotyczących produkcji wyrobów, uczestnictwo w spotkaniach na terenie kraju i za granicą.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne