07.06.2011 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 7 czerwca 2011 r., sygn. II GSK 608/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marzenna Zielińska (spr.) Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia del. WSA Gabriela Jyż Protokolant Małgorzata Olejowska po rozpoznaniu w dniu 7 czerwca 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej P. S.A. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 26 listopada 2009 r. sygn. akt VI SA/Wa 1094/09 w sprawie ze skargi P. S.A. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] w przedmiocie uchylenia w części i zmiany decyzji ustalającej warunki wykorzystania częstotliwości 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od P. S.A. w W. na rzecz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 26 listopada 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 1094/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. oddalił skargę P. S.A. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] marca 2009 r. nr [...], w przedmiocie częściowego uchylenia i zmiany decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości.

Sąd I instancji orzekał w następującym stanie faktycznym sprawy.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w dniu [...] października 2008 r. wydał decyzję zmieniającą decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTIP) z dnia [...] grudnia 2003 r., zmienioną decyzją Prezesa URTIP z dnia [...] września 2004 r., następnie decyzją Prezesa URTiP z dnia [...] października 2005 r. oraz zmienioną decyzją Prezesa UKE z dnia [...] lipca 2007 r., w ten sposób, że dopuścił możliwość używania przez S. S.A. przydzielonych jej częstotliwości 824 -830 MHZ oraz 869 - 875 MHz do wykorzystywania dla radiowego dostępu abonenckiego w publicznych sieciach telekomunikacyjnych na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, zgodnie z przeznaczeniem określonym w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 czerwca 2005 r. w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości (Dz. U. Nr 134 poz. 1127), to jest z przeznaczeniem do wykonywania służby cywilnej ruchomej lub stałej, natomiast w zakresie 869 - 870 MHz do wykorzystywania dla radiowego dostępu abonenckiego w publicznych sieciach telekomunikacyjnych na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z przeznaczeniem określonym w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 czerwca 2005 r. w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości (Dz. U. Nr 134 poz. 1127), to jest z przeznaczeniem do wykonywania służby cywilnej stałej. Ponadto, Prezes UKE ustalił w powołanej decyzji warunki wykorzystania częstotliwości dotyczące dopuszczalnych poziomów emisji (promieniowań) dla wybranych zakresów częstotliwości (zapewniające pracę urządzeń w tych zakresach częstotliwości).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne