Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zorganizowana część przedsiębiorstwa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
23.05.2024 Podatki

Uznania, że opisany zespół składników materialnych i niematerialnych będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa i jego zbycie będzie podlegało wyłączeniu z podatku od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja
23.05.2024 Podatki

Czy wniesienie aportu w postaci Działu S. będzie stanowiło zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT i w związku z tym nie powstanie przychód podatkowy po stronie Wnioskodawcy oraz tym samym dokonanie tego aportu nie będzie podlegać opodatkowaniu w podatku dochodowym od osób prawnych przez Wnioskodawcę. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
22.05.2024 Podatki

Ustalenia, czy: - Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT; - Wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie

Interpretacja
20.05.2024 Podatki

Uznanie planowanej sprzedaży składników majątkowych za ZCP i wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.

Interpretacja
17.05.2024 Podatki

Uznanie, że wnoszony aportem Dział A stanowi ZCP i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania VAT.

Interpretacja
16.05.2024 Podatki

Uznanie wyodrębnionych części przedsiębiorstwa za ZCP i w konsekwencji uznania czynności podziału spółki przez wydzielenie za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT.

Interpretacja
16.05.2024 Podatki

Przedmiotem transakcji sprzedaży nie będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy tylko składniki majatku, a nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu ich nabycia.

Interpretacja
14.05.2024 Podatki

Przeniesienie Działalności w Zakresie A nie będzie stanowiło zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i w konsekwencji będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług, opodatkowane podatkiem VAT w Polsce.

Interpretacja
14.05.2024 Podatki

Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości zabudowanej oraz niezabudowanej oraz prawa do odliczenia podatku VAT.

Interpretacja
13.05.2024 Podatki

Wyodrębnioną organizacyjnie, funkcjonalnie i finansowo działalność związana z Pensjonatem należy uznać za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy. W związku z tym przedmiotowa transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.

Interpretacja
13.05.2024 Podatki

Uznanie transakcji sprzedaży myjni samoobsługowej za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
13.05.2024 Podatki

Ustalenie czy planowana transakcja nabycia Nieruchomości będzie stanowiła dostawę towarów na terytorium kraju podlegającą opodatkowaniu VAT, czy planowana transakcja dostawy działek będzie podlegała zwolnieniu z VAT, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych od Sprzedawców faktur dokumentujących nabycie Nieruchomości, czy planowane wywłaszczenie

Interpretacja
07.05.2024 Podatki

Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.

Interpretacja
06.05.2024 Podatki

Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.

Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Bez względu na to, że wnoszony do Spółki jawnej aport Działu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa po stronie Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy - będzie to czynność neutralna podatkowo.

Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa do spółki jawnej.

Interpretacja
26.04.2024 Podatki

W zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych wykorzystywanych przez zakład energochłonny stanowiący zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa.

Interpretacja
25.04.2024 Podatki

Brak opodatkowania podatkiem VAT aportu działalności hurtowej jako transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
24.04.2024 Podatki

Uznanie, że: • planowane zbycie Nieruchomości w ramach Transakcji będzie stanowiło dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT, tj. jako dostawę niestanowiącą sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; • dostawa Nieruchomości I oraz Nieruchomości II wraz z znajdującymi się na ich terenie budynkami, budowlami lub ich częściami stanowić

Interpretacja
23.04.2024 Podatki

Opisany w zdarzeniu przyszłym zespół składników materialnych i niematerialnych stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a co za tym idzie czy dokonanie Podziału Spółki przez wydzielenie ZCP do Spółki przejmującej w trybie art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych, przy jednoczesnym pozostawieniu w Spółce pozostałej części

Interpretacja
23.04.2024 Podatki

Ustalenie, czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, czy dokonanie Podziału Spółki przez wydzielenie ZCP Nieruchomościowego do Spółki przejmującej w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja
23.04.2024 Podatki

Nieuznanie przedmiotu sprzedaży za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

Interpretacja
22.04.2024 Podatki

Czy zespół składników materialnych i niematerialnych wskazany w opisie zdarzenia przyszłego (komórka A.) stanowi ZCP, o którym mowa w art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy dokonanie przez Wnioskodawczynię aportu opisanego zespołu składników stanowi zdarzenie powodujące powstanie przychodu do opodatkowania po stronie Wnioskodawczyni? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Poprzednia Następna