Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: praktyki
Najnowsze   |   Najstarsze
Artykuł
12.10.2020 Ubezpieczenia

Firmy, które chcą przyuczyć do pracy osobę będącą absolwentem szkoły lub studiów, nie muszą decydować się od razu na zawarcie z nią umowy cywilnoprawnej lub umowy o pracę. Jeśli charakter zatrudnienia zakłada, że osoba zatrudniana będzie raczej zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe, z korzyścią dla siebie, to można wybrać zdecydowanie tańsze formy zatrudnienia. Propozycją skierowaną wprost do podmiotów

Artykuł
30.06.2018 Podatki

Od 30 października 2014 r. skrócono okres zatrudnienia lub wykonywania większości zawodów, które mogą być traktowane na równi z praktyką zawodową odbywaną przez kandydatów na doradców podatkowych. Takie m.in. zmiany wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z 5 października 2014 r. w sprawie praktyk zawodowych kandydatów na doradców podatkowych (dalej: rozporządzenie).

Porada
29.06.2018 Podatki Kadry i płace

Praktyka absolwencka może być odbywana odpłatnie lub nieodpłatnie. Podmioty przyjmujące na praktyki często jednak oferują takim osobom świadczenia niepieniężne. Powstaje wówczas wątpliwość, czy przekazanie takiego świadczenia jest zgodne z przepisami i jak wpływa na obowiązki podatkowe stron umowy o praktyki.

Artykuł
12.06.2014 Kadry i płace

Praktyki odbywają się na podstawie umowy cywilnoprawnej zawieranej między praktykantem a podmiotem przyjmującym na praktykę. Praktykantowi, poza niektórymi uprawnieniami dotyczącymi czasu pracy i bhp, nie przysługują żadne inne świadczenia pracownicze.

Porada

W trudnych czasach, przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu nowej osoby, firmy powinny dokonać gruntownej analizy, jakich kandydatów poszukują i która forma nawiązania z nimi współpracy będzie najkorzystniejsza. Z pewnością warte rozważenia jest zatrudnienie młodych ludzi, tym bardziej że zatrudnienie takich osób jest dla przedsiębiorców z reguły korzystne.

Porada
22.09.2010 Podatki Kadry i płace

Chciałbym zatrudnić odpłatnie osobę do pracy w ramach praktyk absolwenckich. Czy wynagrodzenie przysługujące takiej osobie mogę ustalić w dowolnej wysokości?

Artykuł
07.08.2010 Kadry i płace

W okresie wakacyjnym firmy często decydują się na przyjmowanie praktykantów, z których najlepsi mogą uzyskać stałe zatrudnienie. Do zeszłego roku zasady odbywania praktyk nie były w ogóle regulowane przez prawo, poza praktykami, na które studenci byli kierowani przez uczelnie. Obecnie praktyki zostały uregulowane w ustawie z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich, która obowiązuje od 28 sierpnia