Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: powódź
Najnowsze   |   Najstarsze
Artykuł

Coraz częstsze klęski żywiołowe, takie jak powódź, przymrozki czy susze, powodują wiele strat. Warto w związku z tym przypomnieć, jakie są skutki podatkowe klęsk żywiołowych oraz jak zdarzenia będące konsekwencją klęsk żywiołowych należy ewidencjonować w księgach rachunkowych.

Artykuł
01.07.2018
Artykuł
01.07.2018
Artykuł
01.07.2018

Uznanie niewykonywania pracy w związku z powodzią za usprawiedliwioną nieobecność oraz rozwiązania mające na celu efektywną pomoc m.in. przedsiębiorcom poszkodowanym przez powódź, to główne regulacje, jakie wprowadza nowa ustawa powodziowa. Ustawa została podpisana przez prezydenta 10 października 2011 r.

Artykuł
17.12.2010 Ubezpieczenia

Rada Ministrów w odniesieniu do powodzi, która miała miejsce w sierpniu 2010 r., przyjęła, że składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne oraz inne składki, do których poboru jest obowiązany ZUS, należne za miesiące lipiec, sierpień lub wrzesień 2010 r., opłacone przez płatnika składek poszkodowanego w następstwie tej powodzi do 31 grudnia 2010 r., uważa się za opłacone w terminie.

Porada

W maju 2010 r. nasz pracownik nie przychodził do pracy przez kilka dni z powodu powodzi. Za ten miesiąc wypłaciliśmy mu wynagrodzenie pomniejszone o czas tej nieobecności. Dowiedziałam się, że ustawa powodziowa, która weszła w życie 9 lipca 2010 r., nakazała wsteczną wypłatę wynagrodzenia za taką absencję. W jaki sposób ją obliczyć? Czy należą się pracownikowi odsetki? Jak wykazać taką nieobecność

Porada
13.01.2005

Pracownikowi, który obecnie ubiega się o emeryturę muszę wystawić zaświadczenie o zarobkach na druku ZUS Rp-7. W 1997 r. udzieliłem mu, w związku z mającą wówczas miejsce powodzią, 19 dni wolnych. Czy w zaświadczeniu powinienem wykazać ten okres jako nieskładkowy czy jako składkowy?